TOPlist


POPIS ÚLU A MOŽNOST JEHO SHLÉDNUTÍ


Třínástavkový komplet na míře 39x24 obsahuje:

Plechovou střechu pro venkovní používání, zateplenou 10cm polysterenem. Termosolární léčebný strop, určený k termoterapii Varroa, se dvěma teplotními čidly. Tři termosolární tenkostěnné nástavky izolované speciálními fóliemi, s termoizolačními skly v čelní stěně, očky, stínítky, a lištou pro tvrobu vnitroúlového oddělku. Nástavek je vybaven kovovými lištami pro usazení rámků. Tři termosolární rámky-do každého nástavku kus. Izolační přepážku a plastovou destičku pro vytvoření vnitroúlového oddělku-matka se vyletuje oplodnit očkem. Stavební uzávěru. Speciální zateplené varroa dno. Krmítko k vnější aplikaci dvou čtyřlitrových sklenic bez kontaktu se včelami-pokud si ho bude zákazník přát.

Úl je tedy v plné výbavě. A obsahuje i mnohé součásti, které jiné úly v základní ceně nemají. Součástí dodávky není nátěr úlů a dodávka mateří mřížky. V případě zájmu o jiné míry, bude cena upravena po dohodě s výrobcem.

Nabízíme také dvounástavkový komplet stejného provedení, s 16 rámky v nástavku. Je určen výhradně těm včelařům, kteří provozují metodu protirojového chovu trubců LBV. Pak nevadí ani značná hmotnost plného medníku, protože včelař do plodiště v sezóně vůbec nevstupuje a nemanipuluje s ním. Pro zajímavost dodávám, že v podobně uspořádaném úlu na bázi plodiště v jenom velkém nástavku, byl panem Jindřichem Medunou dosažen výnos 20kg medu u dosti pozdního roje, usazeného počátkerm června téhož roku. Článek byl otištěn ve Včelařství.

Upozorňuji, že neprodáváme dílčí součásti termosolárního úlu ke kombinování s úly běžnými. Z obavy, že budou zákazníci vytvářet nefunkčbní úlové hybridy a metodě termosolární technologie pokazí pověst. V případě zájmu o shlédnutí výrobků před nákupem a konzultace, je možné setkání po telefonické domluvě (776694598) na SŠZ a VOŠ Chrudim, Poděbradova 842. Samozřejmě zdarma. Nejlépe čtvrtky od 15 hodin. Mohu ukázat úly na míře 39x24 a 37x30. A vysvětlit používání a specifika tohoto úlu. R.L